Звіт про діяльність Руденського психоневрологічного інтернату за 2024 рік
https://rada.info/upload/users_files/05383945/470edbe1450d6f63e09d9752d6c955f1.pdf
Звіт
про діяльність
Руденського психоневрологічного
інтернату
за 2024 рік
Назва установи, адреса:Руденський психоневрологічний інтернат Село Руда, вул. Залізнична,1
Директор:Місюк Олена Іванівна, 01.11.1962 р.
Руденський психоневрологічний інтернат (далі – Інтернат) є стаціонарним інтернатним закладом соціального захисту, що утворюється для цілодобового проживання (перебування) та догляду за жінками зі стійкими інтелектуальними та психічними порушеннями,які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, медичного обслуговування, соціальних послуг і комплексу реабілітаційних заходів (далі – підопічні).
Руденський психоневрологічний інтернат внесений до Реєстру надавачів соціальних послуг.
У своїй роботі інтернат керується Положенням про інтернат, правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими інструкціями, законодавством України щодо забезпечення правових та майнових прав громадян, які перебувають на повному державному забезпеченні в стаціонарних установах.
Протягом звітного року свою діяльність інтернат проводив з дотриманням принципів захисту прав людини, зокрема на гідні умови життя, доступ до питної води, належних соціально – побутових і житлових умов, надання медичної допомоги, дотримання принципів гуманності, законності, доступності послуг, конфіденційності, поваги до особистості, дотримання санітарних та будівельних норм, протипожежних норм та правил.
Інтернат функціонує у побудованому приміщенні (1977 року забудови) і розрахований на 160 планових ліжко-місць.
В Руденському психоневрологічному інтернаті створені належні умови для проживання громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.
Усім проживаючим інтернату визначено ступінь/рівень індивідуальних потреб отримувача даної соціальної послуги, що зазначено у індивідуальному плані надання соціальної послуги «догляд стаціонарний». З кожним отримувачем соціальної послуги укладено договір про надання соціальної послуги “ Стаціонарний догляд”. Відповідно до вимог Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність чи не набули такої здатності, протягом 2024 року здійснювалися наступні заходи:
1) спостереження за їх станом здоров’я;
2) допомога в наданні медичних послуг;
3) допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними;
4) заходи по організації самообслуговування, організація дозвілля тощо.
Основним завданням, яке ставимо перед собою – це створення належних умов проживання для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, де б вони відчували себе комфортно, захищено та по – домашньому затишно.
Мешканці проживають в одно-, дво-, трьо- та чотирьох місних кімнатах з урахуванням стану їхнього здоров’я. В кімнатах – домашній затишок: телевізори. На поверхах житлового корпусу – ванни, душові, санітарні кімнати. Холи та місця відпочинку обладнані WI-FI зоною,телевізорами, килимовими виробами, поручнями. Мешканці закладу забезпечуються відповідно до встановлених норм м’яким та твердим інвентарем, чотириразовим харчуванням та п’ятою оздоровчою вечерею, цілодобовим медичним обслуговуванням.
В інтернаті працює Громадська рада з представників громадських організацій та рідних підопічних.
Середньооблікова чисельність проживаючих інтернату, отримувачів соціальної послуги « Догляд стаціонарний» , протягом 2024 року становила 158 осіб.
Станом на 01.01.2025 року проживало 158 осіб, з них на повному державному утриманні - 157 осіб, 1 особа– диференційоване утримання. З числа мешканців 43 є внутрішньо переміщеними особами. 36 із них прибули з КУ «Слов’янський психоневрологічний інтернат»,6-із КЗ «Іллінський психоневрологічний інтернат та 1-цивільна особа з м.Харків.
З числа 158 мешканок усі жінки. З них 18 осіб ліжкохворі, 32 осіб обмежено-рухомі, самостійно пересуваються 109 осіб. Осіб з інвалідністю - 148 та 11 пенсіонерів.
За звітний період до закладу поступило 14 осіб та померло 15 осіб.
Обслуговування підопічних забезпечують 99 працівників інтернату. Станом на 01.01.2025р.штат інтернату фактично заповнено на 100%.
В закладі працює: 1,5-лікаря, 10,5-медичних сестер, 1- дієтсестра, 43,25- молодших медичних сестер, 4-працівника харчоблоку, 1-організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, 2-соціальних працівники, 1-заступник директора , спеціалістів (не медики) - 14 та інші – 24,75.
Протягом 2024 року установа працювала в штатному режимі, згідно чинного законодавства. Інноваційні відділення не створювались.
У звітному році працівники Руденського психоневрологічного інтернату пройшли навчання та курси з підвищення кваліфікації.
З метою реалізації права підопічних на отримання інформації про свої права та обов’язки в інтернаті в доступних місцях розміщено інформаційні стенди з актуальною інформацією про їх права та телефони і адреси посадових осіб, до яких вони можуть звернутися у разі порушення їх прав.
На території закладу розташовані 15 будівель:
1) Житловий корпус призначений для проживання та обслуговування підопічних, займає три поверхи, в якому розміщено медичний блок, харчоблок та кабінети працівників обслуговуючого персоналу,адміністрація. Загальна площа – 2621,4 кв.м.
2) Баня-пральня призначена для прання білизни мешканців інтернату та процедур особистої гігієни ( 253,9 кв.м).
3) Котельня (твердопаливне опалення, площа - 63,3 кв.м).
4) Гараж на 5 автомобілів (248,9 кв.м).
5) Тваринницький комплекс (для ВРХ, свиней, овець, 881,9 кв.м.).
6) Склад призначений для зберігання сільськогосподарських знарядь (площа - 52,3 кв.м).
7) Окремий житловий будинок, що не експлуатується (57,7 кв.м).
8) Склад ГСМ (7,2 кв.м).
9) Насосна станція теплопередачі (21,6 кв.м).
10) Піднавіс для зберігання сільськогосподарської техніки (127,8 кв.м).
11) Конюшня (166,6 кв.м).
12) Приміщення для зберігання велосипедів (51,3 кв.м).
13) Овочесховище – приміщення для зберігання сільськогосподарської продукції (69,3 кв.м).
14) Насосна каналізаційна станція (28,3 кв.м).
15) Молочний блок для зберігання агрегатів для доїння корів (61,1 кв.м.).
Загальна площа споруд, які перебувають на балансі 4 712,6 кв.м.
Підопічні забезпечені 4-разовим харчуванням і 5-ою оздоровчою вечерею в т.ч. і дієтичне, з урахуванням віку і стану здоров’я мешканців. Харчування повноцінне та різноманітне.
У щоденному раціоні мешканців є овочі, фрукти, тваринне масло, кисломолочні продукти, м’ясо та м’ясні продукти, риба, ковбасні вироби, сир твердий, та інше.
Натуральні норми харчування підопічних за 2024 рік виконано на 101,4%. За 2024 рік проведено – 57890 ліжко-днів. Натуральні норми харчування виконуються згідно Постанови КМУ № 324 від 13.03.2002 р. На харчовому складі знаходиться достатня кількість продуктів харчування, що відповідає перспективному меню-вимозі, яке розробляється щотижня в понеділок. Дотриманні вимоги закладки продуктів в котел, згідно технологічних карток.
Обладнання харчоблоку в робочому стані. Створені умови для дотримання технології приготування блюд, для зберігання продуктів, що швидко псуються. Інтернат забезпечено столовим посудом, кухонним посудом, інвентарем, миючими та дезінфікуючими засобами. Весь господарчий та кухонний інвентар відповідно промаркований та зберігається у відведених місцях.
Інтернат фінансується з обласного бюджету.
Затверджено кошторисних видатків зі змінами на 2024 рік по загальному фонду – 25081,9 тис.грн. За 2024 рік отримано фінансування з обласного бюджету 24959,1 тис.грн., використано – 24959,1тис. грн.. Кредиторська заборгованість по загальному, спеціальному фондах відсутня.
Затверджено кошторисних видатків по спецфонду 6311,2 тис. грн.
Надійшло коштів з Пенсійного фонду (75% пенсій) – 6331,6 тис. грн., використано – 5379,4 тис грн.
Поступило благодійної допомоги у 2024 році у натуральному вигляді на суму 368668,35 тис. грн. у вигляді продуктів харчування, засоби особистої гігієни, підгузники,медичні препарати та засоби, одяг, взуття, меблі від
голови СВК «Слава»,Мацьоха Ю.В.та голови СВК «Дружба» Камельчук П.С), керівника Фермерського господарства «АІС-Агро» Антощак І.С.,Андрія Куденчука-волонтера, БФ «Дитяча місія України» , БФ «Добра справа», Вишнівська сільська рада, «Віфанія» Євангельських християн баптистів,Мережа «100 відсотків життя» Рівне.
Заробітна плата виплачується два рази на місяць. Заборгованість по заробітній платі відсутня.
Забезпеченість м’яким та твердим інвентарем відповідно до мінімальних норм, згідно наказу Мінсоцполітики № 857 від 04.09.2015року. Для мешканців інтернату придбано м’якого інвентарю (постіль, одяг, взуття і т.п. у 2024 року на суму 992,965 тис. грн. Твердого інвентарю придбано на суму 301,692 тис.грн. На сьогоднішній день мешканці забезпечені на 100% відповідно до норм та потреб.
На виконання плану роботи бухгалтерії на постійній основі проводилися вибірково зняття залишків товаро - матеріальних цінностей в окремих матеріально-відповідальних осіб, з виведенням наслідків інвентаризації, перевірка наявності штампів на білизні та одязі, перевірка правильності і повноти закладки продуктів в котли для приготування їжі.
Вартість утримання одного підопічного в місяць становила 15115,65 грн., в день 503,86 грн.
Вартість харчування за 1 підопічного в день – 127,29 грн.
Вартість медикаментів на 1 підопічного в день – 12,00 грн.
Вартість проживання одного мешканця на платній формі проживання в 2024 році становила 13756 грн., та 14638 грн.( з підгузками).
Для опалення приміщень інтернату в осінньо - зимовий період, в приміщенні котельні встановлено два твердопаливні котли KALVIS-250 .
Медико - реабілітаційне обслуговування підопічних проводиться згідно затвердженого «Плану медичного обслуговування мешканців Руденського психоневрологічного інтернату».
Медичним персоналом надаються послуги з реабілітації, виконуються призначення лікаря, щоденний медичний огляд проживаючих в кімнатах, надається невідкладна медична допомога. Кожен мешканець інтернату уклав декларацію на медичне обслуговування з сімейним лікарем
КНП "Любомльське ТМО Любомльської міської ради"
В інтернаті проводиться індивідуальна реабілітація підопічних. Згідно методичних рекомендацій, складені графіки та проводиться оцінювання психоемоційного стану, індивідуальних потреб та навичок підопічних.
Відповідно індивідуальних програм реабілітації впродовж 2024року отримувались індивідуальні засоби реабілітації.
Організовано 3 засідання МСЕК. Оновлено 19 ІПР.
Наказом Міністерства охорони здоров’я України 22.07.2020 р. № 1664 видана ліцензія на впровадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю: « Терапія, психіатрія; за місцем провадження діяльності Волинська обл. , с.Руда, вул. Залізнична,1. Медичний блок інтернату забезпечений необхідним медичним обладнанням.
Руденський психоневрологічний інтернат працює відповідно до Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності.
В інтернаті створено мультидисциплінарну команду (наказ № 15 від 10.01.2024 р. ) .
Командою проводиться визначення індивідуальних потреб за шкалою оцінки навичок проживання за основними категоріями.
Протягом 2024року соціальним працівником проведена робота , а саме:
1.Проведено бесіди з новоприбулими, 14 особами та постійними мешканцями.
2.Проведене анкетування
3.Складені Індивідуальні плани надання соціальної послуги
Культурно- дозволлєва діяльність у 2024 році
Цей рік видався багатим для наших підопічних на цікаві події ,екскурсії та зустрічі,а саме:
-участь нашої команди мешканок «Один за всіх» у фестивалі серед підопічних інтернатних закладів Волинської області «Рух заради здоров’я» та футбольному турнірі Спеціальної олімпіади України;
-захоплююча поїздка до інтеграційного центру «Замлиння»;
-екскурсія в Зоопарк, «Замок Любарта»,Підземні переходи,озеро Світязь;
-новорічні та різдв’яні свята та великодні свята.
В організації денної культурно – дозвіллєвої зайнятості важливу роль відіграють гуртки:
- умілі руки(бісероплетіння,в’язання,вишивання,орігамі,квілінг);
- малювання;
- драматичний ;
- танцювальний;
- спортивний;
В інтернаті ведеться системна робота щодо сприятливих умов відпочинку та дозвілля людей. Робота спрямована на згуртування людей похилого віку та людей з інвалідністю, взаєморозуміння, розширення та передачу знань та навичок, вирішення складних життєвих ситуацій. В актовому залі мешканці мають змогу відвідувати різноманітні концерти, вистави.
Підсобне господарство:
Всього землі –
ВРХ - 9 голів (з них корів - 4, телят – 5, свиней -4 гол., вівці – 7 гол.
Заготовлено кормів-овес-3т.,пшениця-1234т.,соломи-17846т.,сіно-27055т .
На підсобному господарстві працює 4 штатні одиниці (4 працівники).
Для кожного мешканця застосовується індивідуальний підхід, враховується його стан здоров'я та функціональні можливості, професійний досвід, особливості рухової активності. В роботі з людьми похилого віку та особами з інвалідністю застосовується індивідуальні та колективні форми працетерапії.
Проводяться такі види робіт з працетерапії:
- господарські (прибирання кімнати де проживають, прилеглої території);
- догляд за кімнатними рослинами та вуличними квітковими клумбами.
Протягом звітного року були проведені поточні ремонти:
-у кімнатах для ліжкохворих ремонтували стіни,стелю,клали плитку,стелили лінолеум;
- на сходовій клітці від 1 до 3 поверху поклали плитку на підлогу,зробили ремонт стелі і стін;
-ремонт стелі,стін,підлоги у санвузлах на 2 поверсі;
-встановлення нових дверей у санвузлах,ширм та поручнів;
-замінено дерев’яні вікна на металопластикові у приміщенні гарячого цеху харчоблоку;
-придбали нові стільці у їдальню для підопічних;
-закупили піно блоки для поточного ремонту овочесховища та накриття для с/г техніки
Шляхом широкого інформування населення про надання соціальних послуг створено веб-сайт закладу,де розміщена вся необхідна інформації
Директор Олена МІСЮК
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)